O nas

Początki tworzenia Łomiankowskiej Grupy Biegowej datują się na rok 2007, gdy grupa pasjonatów rozpoczęła tworzenie formalnej struktury organizacyjnej. Niestety, nie mogło to mieć powodzenia, gdyż po Łomiankach biegała wtedy „garstka” – może dziesięć osób. Ponowną próbę integracji łomiankowskich biegaczy podjął Grzegorz Targoński (olimpijczyk z Sydney 2000), organizując w dniu 7 czerwca 2014 roku pierwszy Bieg w Łomiankach. Po tym biegu, korzystając z możliwości portalu społecznościowego facebook, zwołany został pierwszy trening.

Podczas tych czerwcowych spotkań podjęliśmy decyzję, że najlepszy do treningów biegowych będzie poniedziałkowy wieczór. Tydzień zaczyna się od poniedziałku to i my trening zaczynamy w poniedziałek – o godzinie 20:30. Na miejsce spotkań wybrano Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe.

Pierwsze sukcesy Łomiankowskiej Grupy Biegowej związane są nieodłącznie z Modlinem, gdzie w „I Biegu Czterech Generałów” drużyna w składzie Małgorzata Baumgart, Aleksandra Moraczewska, Emilia Sejbuk, Ewa Szalewicz i Ewa Ganowicz zdobyła I miejsce. W tym biegu pierwszy raz nasza grupa wystąpiła w jednolitych strojach. Wzbudziło to spore zainteresowanie, gdy wiele osób biegło razem w tych samych koszulkach.

Nadeszła pierwsza zima i pytanie, czy uda się utrzymać regularne treningi. Tu z pomocą przyszedł regularnie biegający sensej Czarek (Cezary Wilczyński). Propozycja dodatkowego treningu w środy o 19:00, rozpoczynającym się na skrzyżowaniu Warszawskiej  i Fabrycznej, została przyjęta z dużym entuzjazmem. Mieliśmy więc w ciągu tygodnia dwa treningi biegowe dla kochających dużą liczbę endorfin w swoim organizmie.

Prowadzeniem treningów grupy zaawansowanej zajął się Piotr Obłuski – profesjonalista w każdym calu. Rozpisuje nam treningi na podstawowe elementy, ustala tempo i odpoczynki. Biegacze z Łomianek, którzy mają potrzebę szybkiego biegania mają teraz swojego trenera-opiekuna.

Wiosna 2015 przyniosła nam kolejny regularny termin treningów. Tym razem była to poranna piątkowa pora o „wojskowej” godzinie 5:30 przy boisku Orlik na ul. Wiślanej 69. Mamy już 3 regularne treningi tygodniowo.

Czy kobieta z Łomianek może przebiec maraton? Oczywiście, że tak! Nawet może przebiec ich 10. Taką liczbę w chwili pisania tego artykułu miała na koncie nasza zawodniczka Marta Arbatowska. Ona motywuje nasze panie do zwiększonych wysiłków i pokazuje, że kobiety mają bardzo dużą moc biegową.

W marcu 2015 roku ruszyła nasza strona internetowa w domenie www.biegwlomiankach.pl. Prace nad stroną internetową wykonywał Damian Szalewicz – również nasz biegacz.

Z okazji dnia kobiet, 8 marca 2015 roku, nasza drużyna składająca się z 3 pań i 1 pana (jedyny zespół z największą liczbą kobiet: Aleksandra Moraczewska, Małgorzata Baumgart, Emilia Sejbuk i Krzysztof Pawęzka) przebiegła 130 km pod ziemią w Kopalni Soli w Bochni.

W maju 2015 roku przygotowujemy się do dwóch dużych startów. Pierwszy to EKIDEN – sztafeta zespołów 6-osobowych, biegnących w sumie dystans maratonu. Zgłosiło się już 18 osób z Łomianek, czyli trzy pełne drużyny. Drugi start to Olecka Trzynastka. Wyjazd na bieg dookoła jeziora zapowiedziało prawie 40 osób – biegaczy z Łomianek ze swoimi rodzinami. Dlaczego do Olecka? Z Olecka pochodzi jeden z naszych biegowych przyjaciół – Mariusz Bubrowski. Jedziemy zobaczyć jak wygląda grupa biegowa „Olecko Biega” i wymienić się z nimi doświadczeniami.

Dalsza część historii naszej Łomiankowskiej Grupy Biegowej będzie tworzona również z Tobą.

Zapraszamy.